LELLA ÇAMLIBEL

 • Lella Çamlıbel  »  Tesis Bilgileri
 • Telefon-1
  :
  0 216 330 96 26
 • Web
  :
  www.lellacamlibel.com
1
(1348) defa ziyaret edildi.

E-Mail Gönder

Aşağıdaki formu kullanarak firmaya e-mail gönderebilirsiniz.


Yorum Gönder

Aşağıdaki formu kullanarak firmaya yorum gönderebilirsiniz.

  Puan:
           
           

LELLA ÇAMLIBEL

Tarihçemiz, Mizyonumuz, Vizyonumuz, Filan…

    Lella Çamlıbel; 1793 yılında işletmenin şu an ki sahiplerinin dedesinin babası olan Pehlivan Hancızade Turan bey(rivayet odur ki Turan bey gençliğinde yaptığı hiçbir güreş maçını kazanamadığı için pehlivanlığı bırakarak hancılığa başlamıştır.) tarafından “keyf-i istirahat”ismiyle müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır. O yıllarda hancılık şimdiki gibi ne idüğü belli olmayan abuk sabuk açık büfelerden hepsi dahillerden değil varolan bir ihtiyaca mukabil yolcuların ya da yorgunların istirahati için naturel ve doğal koşullarda sağlanan keyifli bir meslekti. Yataklar yumuşacık, yastıklar çiçek kokardı. Sabahları kahvaltının en keyiflisi, doğanın en el değmemiş manzarı eşliğinde insanın içini ısıtırdı.

Diyerek başlamayı ne çok isterdik lakin;

Lella Çamlıbel; 2007 yılının soğuk mart günlerinde Çamlıbel Köyü’nde emekliliğini insan cıvıltısıyla neşelendirmek isteyen Atilla Amca ve Sevim Teyze’nin (kızları Hale ve Şule’nin ısrarlarını neticesinde) sıcacık yaklaşımları ve yılların emeğini ortaya koymalarıyla açılmış şirin bir ev pansiyonudur.

Gel zaman git zaman; Lella Çamlıbel kendi yağında kavrulurken bu şirin işletmeye misafir olan Eser ve Azize ( ki kendilerini İstanbul eşrafı Süt Yumurta Reçelciler olarak anarlar), yaptıkları tatilden büyük keyif alırlar ve İstanbul’a dönerler. Ardından  ticaretten zerre anlamayan  Eser kişisi yerinde rahat duramaz ve Atilla Amca’nın olsun Sevim Teyze’nin olsun kafasını sık sık şişirerek Lella Çamlıbel‘in işletme ortağı olabilmeyi başarır. Bu arada hatırlatmakta fayda var;Azize Hanım’ın mesleği diyetisyenliktir. Eser’in ise konuyla hiçbir alakası yoktur kendisi tıp elektroniği ile ilgilenmekteyken sonradan kahvaltıcı olmuş ve para kazanamama macerasına çeşitli iş kollarında devam etmektedir.

Akabinde düşler kurulmaya başlar; Düş olurda insanı eksik kalır mı? Mesut bi yandan atlar, Eren öbür ucundan tutar, Emrah ”abi bende çalışırım” der, Bora olsun Sercan olsun Seçil olsun müşteri olma garantisi verirler ve kervan yolda düzülür diyerek ilk adım atılır.

Lella Çamlıbel, Kazdağlarının o mis gibi havasını soluyan Çamlıbel Köyü’nün güney-batı yamacında yer alan şirin bir ev pansiyonudur. Yollarını İstanbul’un kahvaltı restoranı Süt Yumurta Reçel ile birleştirdiği günden beri; gittikçe daha da neşeli bir hal alan pansiyonumuz sizlerin olumlu geri bildirimleri ve sıcak tepkisiyle büyümekte, büyüdükçe bir düş’ü büyütmeye devam etmektedir.

Çenemiz mi düştü ne, anlatacak o kadar çok şey var ki, birini söylesek diğeri eksik kalacak, kelimelere muhakkak ayıp olacak. En iyisi mi lakırdıyı tadında keselim.

Uzun lafın kısası ; Burada ya da başka herhangi bir yerde, her zaman ilk önce;

Sürç-i lisan edersek affolsun;

İyi istirahatleriniz olsun!

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:
 

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:
mustafa, 28-07-2015 00:37
2015 temmuz ayında gittim verilen hizmet ve ilgi için öncelikle teşekkürler. Ertugrul beyin ve ailesinin sıcaklığı misafir gibi görmesi ayrı bir konudur. Ticari manada düşünülmemiş bu ortamın hem havasını hemde çalışanlarını çok seviceksiniz. bence gidilip görülmesi gereken bir mekan. BUARADA MUHTEŞEM LEZZETTEKİ İNCİR RECELİNİ YAPAN TEYZEMİZEDE AYRICA TEŞEKKÜRLER. ELLERİNİZE SAĞLIK.

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

ADRES:

Çamlıbel Köyü, Akçay, Balıkesir


 

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu: